Формула ідеального суспільства

Глобальні проблеми сучасного суспільства – це байдужість, недовіра та злість. Позитивні якості стали такою рідкістю, що знайомство розглядається під мікроскопом. І навіть впевнившись у щирості набагато зручніше дотримуватись правила «з золотом, як з вогнем: і тепло з ним і небезпечно». Головним є те, що виставляються критерії, яких має дотримуватись кожен, але чи дотримуєтесь ви? Оцінювати когось легко і просто, але самоаналіз викриває все чого вам бракує. Існує проблема – шукайте вирішення в собі.
На буденних прикладах можна спостерігати відношення один до одного. Година-пік. Заповнений тролейбус. Стоять похилі люди, молодь сидить і робить вигляд, що зайнята важливою справою і взагалі не бачить, що навколо. Це не тільки питання вихованості, яка кульгає, а й безсумнівний прояв байдужості. «Мені добре, а там як буде». В тому ж тролейбусі контролер здіймає галас, або навіть зривається на крик, якщо пасажир «невчасно» запитав про щось. З одного боку кондуктора можна зрозуміти: ранній підйом, цілий день на ногах та ще й пасажири різні бувають, але агресія та негатив зіпсують настрій кожному, хто опинився в транспорті. А побоювання, що у салоні може бути кишеньковий злодій автоматично ставить під підозру кожного, хто заходить або вже є поряд. Безсумнівно обережність ніколи не буде зайвою, але перетворювати її в параною вже занадто. Але в нашому суспільстві не довіряти важко, вірити же важче.
Твердження, що суспільство стало таким через владу не може бути достовірним на всі 100 відсотків. В нас панує демократія. Обрані парламентарі – наш вибір. Невелика частина людей скаже: «Ми можемо змінити щось, тільки змінивши себе».
Кожен може стати трохи уважнішим до оточуючих. Не швидким кроком пробігати повз людину, якій стало погано, а хоча б викликати «103». Або робити вигляд повної прострації, коли жінка намагається занести коляску з дитиною. Не треба ставати «супер героєм», просто додайте трохи людяності.
Чому не поставити себе на місце іншої людини, яка потребує допомоги? Більшість втішається думкою «зі мною не трапиться». Або дратується, що хтось псує настрій безпорадністю.
Людський фактор відіграє велику роль у створенні суспільства. Те що ми маємо зараз – це дзеркальне відображення нашого ставлення до всього, що нас оточує.
Одна людина + одна людина = суспільство. Ідеальне суспільство – це ви самі. Хочеш змінити суспільство – зміни себе!

Спеціальний кореспондент, Нівін Канаан

Nivin

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *