Панельні дискусії щодо реального стану пам’яткоохоронної галузі

27 квітня 2017 року Європейський парламент прийняв рішення відзначити 2018 рік, як рік Культурної Спадщини в Європі.

Українське товариство охорони пам’яток історії та культури звернулось до парламенту України з пропозицією присвятити окремі слухання ситуації в царині збереження культурного надбання нашої країни.
8 лютого 2018 Верховною Радою України прийнята постанова № 2290-VIII «Про проведення 18 квітня 2018 року парламентських слухань на тему: “Стан, проблеми та перспективи охорони культурної спадщини в Україні”.
Мета нашої дискусійної панелі – обмін думками щодо реального стану пам’яткоохоронної галузі, вироблення пропозицій для представлення консолідованої думки фахового, експертного середовища та громадських об’єднань, що працюють в цій царині, для представлення під час слухань.

Для напрацювання рекомендацій Товариству у підготовці до парламентських слухань на панельні дискусії запрошено до участі представників органів управління галуззю охорони культурної спадщини, науково-дослідних установ, професійних та громадських об’єднань, з метою висвітлення окремих аспектів теми парламентських слухань, зокрема запрошені в якості спікерів:
Бур’янова М. – Голова ГО «Українське товариство охорони пам’яток історії та культури»
Єпіфанов О. – Управління охорони культурної спадщини Міністерства культури України
Титова О. – директор Центру пам’яткознавства НАН України, заступник голови ГО «Українське товариство охорони пам’яток історії та культури»
Юрченко С. – архітектор, член Національної спілки архітекторів України та ГО «Українське товариство охорони пам’яток історії та культури»
Сердюк О. – історик, кн.і.н., виконавчий директор Національного комітету ІКОМОС України, Голова Київської організації ГО «Українське товариство охорони пам’яток історії та культури»
Маніфасова Т. – мистецтвознавець, реставратор, екс-керівник ДП Всеукраїнський науково-методичний дослідно-інформаційний центр архітектурної спадщини Мінрегіону України (1995-2017 рр.)
Духовичний Г. – архітектор, віце-президент Київської організації Національної спілки архітекторів України.
Кот С. – історик, керівник Центру досліджень історико-культурної спадщини Інституту історії НАНУ
Никоряк О. – заступник директора Департаменту культури м.Києва.
Груздо С. – архітектор, в.о. Генерального директора Київського науково-методичного центру охорони, використання, реставрації пам’яток історії та культури м. Києва

Відео-звіт

 

Організатори: Українське товариство охорони пам’яток історії та культури, Центр пам’яткознавства НАНУ, ГО «Громада Андріївський Узвіз» та ГО «Спадщина предків».

Модератор О. Рутковська (конт.тел.0965718097)

admin

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *