До травня Інтернет в українських користувачів буде “літати”

В Україні вже до травневих свят обіцяють включити 4G – мобільний інтернет, здатний розвивати швидкість до 100 Мбіт в секунду.
Це стандарт зв’язку ще називають LTE і він значно вище за швидкістю, ніж 3G.
Пройшли відкриті торги на отримання ліцензій 4G в діапазоні 1800 МГц.


Перші три лоти шириною відповідно 25 МГц, 20 МГц і 15 МГц в діапазоні 1800 МГц за 1,325 млрд грн, 1,06 млрд грн і 0,795 млн грн по праву першочергового викупу придбали оператори мобільного зв’язку “Київстар”, “Vodafone-Україна” і lifecell, повідомляє “Інтерфакс-Україна”.
Всього з урахуванням трьох ліцензій, отриманих за пріоритетним правом викупу, за підсумками минулого тендера оператори заплатять до бюджету 5,434 млрд грн.
Ведучий торгів зазначив, що в порівнянні з очікуваним (відповідно до початкових цінами за лоти – 3,988 млрд грн) в цілому бюджет отримає на 1,446 млрд грн більше.
У “Київстар” повідомили про плани запустити 4G у першій половині 2018 року: мобільний оператор уже підготував свою мережу до запуску мобільного інтернету нового покоління на частотах 1800 МГц і закупив додатково 500 базових станцій для 4G на частотах 2600 МГц, аукціон на які пройшов 31 січня.
На сайті “Vodafone-Україна” вказано, що технічно оператор готовий до запуску мережі 4G, на кінець березня-початок квітня заплановані перші запуски 4G у великих містах. Повноцінне покриття Vodafone обіцяє у червні.
У lifecell наразі дати запуску не називали.

 

volianarodu.org.ua

admin

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *